Total: 48 Property
1
2
3
4
5
CENTURY LINK PH 02 TWR 01B
Tung Chung
Saleable:
642 ft²
Price:
7.700M @$11,994/SA
Room:
3, Bathroom:2
2026-05-12
Property No.: 1805502
SEAVIEW CRESCENT BLK 03
Tung Chung
Gross:
722 ft²
Saleable:
531 ft²
Price:
6.300M @$11,864/SA
Room:
2
2026-05-12
Property No.: C035976
KOL
THE VISIONARY TWR 08
Tung Chung
Saleable:
1,439 ft²
Price:
26.000M @$18,068/SA
Room:
4, Bathroom:3
2026-05-12
Property No.: 1669084
KOL
COASTAL SKYLINE PH 01 BLK 02
Tung Chung
Gross:
698 ft²
Saleable:
485 ft²
Price:
7.080M @$14,598/SA
Room:
2
2026-05-12
Property No.: C017673
COASTAL SKYLINE PH 01 BLK 02
Tung Chung
Saleable:
561 ft²
Price:
6.500M @$11,586/SA
Room:
2, Bathroom:1
2026-05-12
Property No.: 1811606
SEAVIEW CRESCENT
Tung Chung
Rent:
$2,800
Price:
1.100M
, Carpark:1
2026-05-12
Property No.: 1746002
COASTAL SKYLINE PH 03 TWR A
Tung Chung
Gross:
1,006 ft²
Saleable:
780 ft²
Price:
9.500M @$12,179/SA
Room:
3
2026-05-12
Property No.: C022796
CARIBBEAN COAST PH 02 TWR 11
Tung Chung
Saleable:
1,850 ft²
Price:
24.000M @$12,973/SA
Room:
4, Bathroom:1
2026-05-12
Property No.: 1730744
KOL
CARIBBEAN COAST PH 01 TWR 02
Tung Chung
Gross:
957 ft²
Saleable:
710 ft²
Rent:
$20,000 @$28/SA
Price:
7.200M @$10,141/SA
Room:
2, Bathroom:2
2026-05-12
Property No.: 1801942
KOL
CARIBBEAN COAST PH 01 TWR 01
Tung Chung
Gross:
957 ft²
Saleable:
710 ft²
Price:
7.150M @$10,070/SA
Room:
3
2026-05-12
Property No.: T033353
VR
KOL
1
2
3
4
5
最小
500
1,000
1,500
2,000
2,500
3,000
3,500
4,000
4,500
5,000
最大
500
1,000
1,500
2,000
2,500
3,000
3,500
4,000
4,500
5,000
10,000
10,000 >
售價 (HK$)
最小
500 萬
1000 萬
1500 萬
2000 萬
2500 萬
3000 萬
3500 萬
4000 萬
4500 萬
5000 萬
5500 萬
6000 萬
8000 萬
1.0 億
最大
500 萬
1000 萬
1500 萬
2000 萬
2500 萬
3000 萬
3500 萬
4000 萬
4500 萬
5000 萬
5500 萬
6000 萬
8000 萬
1.0 億 >
租金 (HK$)
最小
5000
10000
15000
20000
25000
30000
35000
40000
45000
50000
70000
100000
最大
5000
10000
15000
20000
25000
30000
35000
40000
45000
50000
70000
100000
房間
最少
1
2
3
4
5
最多
1
2
3
4
5
浴室
最少
1
2
3
4
5
最多
1
2
3
4
5
車位
最少
1
2
3
4
5
最多
1
2
3
4
5